افتتاح فاز نخست بازار بین المللی گل وگیاه ارغوان در آستانه غدیر

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان از افتتاح فاز نخست بازار بین‌المللی گل و گیاه ارغوان در آستانه عید غدیر خبر داد و گفت: به همین مناسبت ۷۵ میلیارد تومان پروژه این سازمان افتتاح شد و کلنگ آغاز ۱۰۶ میلیارد تومان پروژه دیگر بر زمین زده خواهد شد.
محمد مجیری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: یکی از وظایف سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری، ایجاد فضاهایی است که محصولات کشاورزی بدون واسطه برای مردم عرضه شود. وی افزود: گل و گیاه و محصولات کشاورزی در اصفهان توزیع می‌شود، اما با توجه به این که سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای در کشور زیاد است، باید فرهنگ هدیه دادن گل را ترویج داد.
مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: علاوه بر بازار گل و گیاه همدانیان که به این امر اختصاص داده شده، ایجاد بازار بین‌المللی گل و گیاه ارغوان نیز در زمینی به مساحت ۱۴.۵ هکتار یکی از پروژه‌های شاخص شهرداری اصفهان است.
وی با بیان این که بازار بین‌المللی گل و گیاه ارغوان شامل سالن سرشاخه به مساحت شش هزار و ۴۰۰ مترمربع است که با صرف اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان احداث شده است، گفت: سالن نهاده‌های کشاورزی به وسعت دو هزار و ۵۰۰ متر مربع با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و محوطه‌سازی و سیستم روشنایی و تأسیسات پروژه با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان احداث شده و آماده بهره‌برداری است. 


  ژ

مجیری خاطرنشان کرد: اجرای دو پروژه دیگر در روز افتتاح پروژه‌های سازمان کلنگ‌زنی خواهد شد که شامل سالن باغ و باغچه و گل‌های آپارتمانی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع است که برای احداث آن ۳۲ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است همچنین کلنگ احداث سالن ماهیان زینتی که برای احداث آن ۷۲ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده، بر زمین زده خواهد شد.
وی گفت: در مجموع در آستانه عید غدیر ۷۵ میلیارد تومان افتتاح پروژه و ۱۰۶ میلیارد تومان کلنگ زنی پروژه انجام خواهد شد تا علاوه بر ترویج فرهنگ استفاده گل و گیاه، شهروندان امکان استفاده از این فضاها را داشته باشند.
مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان تاکید کرد: با توجه به نزدیکی محل پروژه بازار بین‌المللی گل و گیاه ارغوان به فرودگاه شهید بهشتی و کارگو ترمینال این فرودگاه امکان افزایش فعالیت صادرکنندگان گل و گیاه فراهم می‌شود.تمامی حقوق سایت متعلق به سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان می‌باشد.