گندزدایی مکانیزه میدان میوه و تره ‎بار اصفهان

مدیر میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری اصفهان گفت: باتوجه به شرایط بحرانی کرونا گندزدایی و ضدعفونی محوطه بیرونی میدان میوه و تره‌بار اصفهان به صورت هفتگی انجام می شود. احمد یزدانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا مسائل بهداشتی در میدان میوه و تره بار با جدیت پیگیری می‌شود. وی افزود: در سه ماه اول انتشار ویروس کرونا و دوران قرنطینه تمامی مسائل بهداشتی بسیار رعایت می‌شد تا اینکه اعلام شد وضعیت اصفهان از حالت قرمز عبور کرده و به وضعیت زرد رسیده است. مدیر میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری اصفهان با بیان اینکه در این میدان روزانه به طور متوسط ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر رفت و آمد دارند، تصریح کرد: روزانه هفت هزار و ۵۰۰ وسیله نقلیه شامل انواع خودروهای باربری سبک و سنگین، وانت، سواری و موتورسیکلت وارد میدان میوه و تره بار شده که قطعاً کنترل تک تک افراد مقدور نیست و برعهده میدان هم نیست. 


توضیحات برای عکس ثبت نشده

وی ادامه داد: میدان مرکزی میوه و تره‌بار اصفهان یک محیط رو باز است و هیچ محیط بسته خطرناکی ندارد، اما این مجموعه فعالیت جدی خود را جهت پیشگیری از ویروس کرونا اعم از نصب بروشورهای نحوه رعایت و دستورالعمل پروتکل ستاد پیشگیری از کرونا در محل ورودی و داخل میدان مرکزی میوه و تره بار نصب کرده و هفته‌ای دو مرتبه نیز تمام نقاط و بخش‌های آن شست و شوی مکانیزه می‌شود.
یزدانی با بیان اینکه ضد عفونی غرفه‌ها بر عهده غرفه‎داران است، گفت: از هفته گذشته پس از اعلام وضعیت قرمز ضدعفونی مجدد مجموعه و خودروها هنگام مراجعه به میدان انجام می‌شود. وی ادامه داد: میدان دارای بخش‌های مختلف و واحدهای خدماتی نظیر بانک، رستوران، چایخانه، نانوایی، مسجد، حمام، سوپر مواد غذایی بوده و هشدارهای لازم به همه آنها داده شده است، اما تعطیلی برخی اماکن (به دلیل ورود رانندگان غیر اصفهانی) مثل رستوران، چایخانه، حمام مقدور نیست و رستوران به صورت بیرون بر، بانک با الزام استفاده از ماسک، چایخانه با رعایت فاصله اجتماعی و ضوابط بهداشتی فعالیت می‌کنند و فقط مسجد تعطیل است.


مدیر میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری اصفهان افزود: در ورودی در میدان انتظامات تذکرات لازم را می‌دهند و همچنین از فروشندگان میدان خواسته شده به افراد بدون ماسک بار تحویل ندهند. وی تاکید کرد: هیچ گونه شست و شوی میوه و تره بار در میدان انجام نمی‌شود و به محض ورود نمونه محصول در چندین سبد باز، تست و سپس بار خالی، توزیع و خرید و فروش می‌شود. مدیر میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری اصفهان افزود: در ورودی در میدان انتظامات تذکرات لازم را می‌دهند و همچنین از فروشندگان میدان خواسته شده به افراد بدون ماسک بار تحویل ندهند. وی تاکید کرد: هیچ گونه شست و شوی میوه و تره بار در میدان انجام نمی‌شود و به محض ورود نمونه محصول در چندین سبد باز، تست و سپس بار خالی، توزیع و خرید و فروش می‌شود.
یزدانی گفت: تذکرات لازم در میدان جهت رعایت مسائل بهداشتی داده می‌شود، اما مردم انتظار دارند به دلیل بالا بودن هزینه‌ها حداقل توزیع ماسک رایگان دولتی انجام شود تا بتوانند بیشتر مسائل بهداشتی را رعایت کنند. وی تصریح کرد: میدان میوه و تره بار اصفهان ۲۲۰ غرفه میوه و ۱۳۰ غرفه سبزی و صیفی‌جات داخل میدان دارد که روزانه به طور متوسط هر شب بین حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر شامل شاگرد، غرفه‌دار و رانندگان در آن مشغول فعالیت هستند.
https://www.imna.ir/news/۴۴۸۲۴۸/

تمامی حقوق سایت متعلق به سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان می‌باشد.